English

Nurten Deniz

 

facebookinstagram

2006 yılında kurulan Onmara Atölye Galeri, Nurten Deniz yönetiminde, İstanbul'da çağdaş sanat anlayışı ile atölye çalışmalarında bulunup sergiler düzenleyerek güncel sanatı temsil etmektedir.

Atölye olarak sanatçı özgün baskı resimlerinin çoğaltımı, atölye kullanımı, sanat eserleri danışmanlığı ve yaşam alanlarına eser uygulama hizmeti vermektedir. Bunun yanı sıra sanat söyleşileri düzenlemekte, evrensel sanat alanında yer alan kitaplığı ve Çağdaş Türk sanatçılarından oluşan koleksiyonu da bulunmaktadır. Galeri olarak ise kuruluşundan bu yana her yıl seçilmiş sanatçılar için kişisel ve karma sergiler düzenlemektedir. Süreli sergilerde resim, heykel, seramik, baskı resim ve desenlere yer verilmekte, Çağdaş Türk sanatçılarının yanı sıra sanatında özgün dilini oluşturmuş genç sanatçılarla da çalışılmaktadır.

Onmara adını 2.yy'da Anadolu'da yaşayan Luviler'de kainat anlamına gelen On ve deniz anlamına gelen Mara kelimelerinden almaktadır. Sanat eserlerinin oluşum sürecindeki eğitici rolünü ve sanatın yayılması adına düzenlediği sergileri ile sanat denizinde var olarak hizmetlerine devam etmeyi hedeflemektedir.

 

 

Hakkımızda